MIŚ MOD

Urodziłem się na produkcyjnej hali. Zostałem stworzony z odpadów i resztek. Czegoś, co powszechnie rozumiane jest jako śmieć. Dostałem szanse od losu. Dostałem szansę na lepsze jutro. Zostałem obdarzony zaufaniem, bo Jeans Aid uwierzył w mój potencjał. Kreatywność, szacunek i odpowiedzialność …moje drugie życie.

Jestem Misiem MOD. Noszę w sobie historie codzienne, radość, przyjaźń, troski, walkę, ale przede wszystkim, przynoszę nową energię, odrodzenie i nadzieje. Jestem tutaj z misją ratowania Świata.

Jest ze mną również moja Misia. Wspólnie pokonujemy wyzwania i tworzymy MODową rodzinę. Opiekujemy się naszym małym Misiem. On też już wie, że dzięki recyklingowi jeansu i wykorzystaniu resztek Świat staje się piękniejszy. Zrównoważony rozwój i edukacja najmłodszych to nasze główne cele.

Recykling

Procesy przetwarzania odpadów produkcyjnych i uszlachetniania tkanin wymagają odwagi. Produkty, które powstają w ten sposób, posiadają nie tylko wartość dodaną dla środowiska, ale również, niezwykłą historię jaką niesie recykling. Naszym celem jest tworzenie i świadczenie usług, dzięki którym, produkt końcowy ma wyższą wartość i jakość niż przed recyklingiem.

Jeans Aid przy ratowaniu jednej sztuki jeansów wykorzystuje od 15 do 60 litrów wody w zależności od efektu. Dla porównania, w klasycznej produkcji jeansów zużywa się od 7 000 do 10 000 litrów wody na 1 sztukę spodni.

Dzięki naszym działaniom przyczyniamy się do mniejszego zużycia surowców. Odzyskujemy zapomniany jeans i nadajemy mu drugie życie.

Czy wiesz, że?

  • Do produkcji 1 szt spodni zużywa się około 25000 cm nici.
  • Do uszycia 1 szt spodni zużywa się od 1 do 2,5 m tkaniny podstawowej, a kurtki od 1,3 m do 2 m.
  • Obróbka jeansu rozpoczyna się od badania tkaniny, która może kurczyć się nawet do 30 %.
  • Proces tworzenia 1 szt spodni trwa od kilku do kilkunastu godzin (konstrukcja – stopniowanie- nadanie wykurczu). Szycie pochłania od 12 do 480 min, pranie od 60 min do kilkunastu godzin, finiszowanie od kilku do kilkudziesięciu minut.
  • W proces produkcji zaangażowanych jest minimum kilkanaście, nawet do kilkudziesięciu osób, zaczyna się od wyboru tkaniny, a kończy na zapakowaniu gotowych spodni dla klienta.

Nie wyrzucaj jeansu! Przyłącz się do ruchu Jeans Aid i przekaż go w nasze ręce.

Program fundacyjny

Jeans Aid wspiera działania fundacyjne. Współpracujemy z fundacjami w tematyce promowania przedsiębiorczości, recyklingu oraz promocji lokalnego, polskiego designu i rękodzieła. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu info@jeansaid.com.